Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.


„Kalkatu nájdeš na celom svete. Potrebuješ len oči, aby si videl. Všade sú ľudia, ktorí nie sú milovaní, ktorých nikto nechce...“
Matka Tereza

         Maják nádeje od svojho vzniku spolupracuje s mnohými organizáciami a jednou z nich je aj OZ Manželské stretnutia. Tieto dve organizácie spoločne hľadajú formy rozvoja a vzájomnej podpory.

27.júla sme sa zúčastnili na II. letnom kurze, kde sme pred rannou prednáškou, príhovorom prezentovali našu organizáciu, jej zameranie, poslanie a najmä spôsoby práce s rodinami, so zreteľom na činnosť tvorivých dielní.

Počas voľného času sme vo vstupnej hale vystavili výrobky, ktoré za výdatnej, odbornej pomoci dobrovoľníčok, zhotovujú mamičky v núdzi. V priebehu roku sme na dielňach rozširovali sortiment výrobkov  a tak sme mohli ponúknuť: bavlnené tašky, darčekové mydlá, náramky, obliečky na vankúše, obrusy, ktoré sme ponúkali už s tradičnými levanduľovými srdiečkami, ružencami. Súčasťou ponuky bola i novéna k sv. Alžbete za ľudí v kríze.

Záujem o našu činnosť a vystavené výrobky bol doslova ohurujúci. Môžeme povedať, že s takou podporou sme sa ešte doteraz nestretli. Pri stoloch, kde sme mali rozložené práce, sa pristavovalo veľmi veľa účastníkov manželských stretnutí. Živo sa zaujímali o konkrétne formy práce v našom OZ, boli nám ponúknuté rôzne druhy kooperácie. Potešili nás aj rôzne formy podpory a povzbudenia od týchto ľudí.

Je pre nás veľmi veľkým povzbudením a potešením každá prejavená priazeň. Domov sme sa vrátili neskoro večer, s pocitom, že empatia v sociálnej oblasti je stále živá, ba čo viac, rozrastajúca sa po všetkých kútoch Slovenska.

Chceme sa srdečne poďakovať všetkým darcom a popriať im, aby účasť na manželských stretnutiach priniesla bohaté ovocie pre ich rodiny, aj pre celé farnosti.          

 

  • 01
  • 02
  • 03