Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.


„Rozdávať často a veľa. Vedieť, že sa niekomu ľahšie dýcha, pretože ste žili. To je úspech.“
R.W.Emerson

         Maják nádeje od svojho vzniku spolupracuje s mnohými organizáciami a jednou z nich je aj OZ Manželské stretnutia. Tieto dve organizácie spoločne hľadajú formy rozvoja a vzájomnej podpory.

27.júla sme sa zúčastnili na II. letnom kurze, kde sme pred rannou prednáškou, príhovorom prezentovali našu organizáciu, jej zameranie, poslanie a najmä spôsoby práce s rodinami, so zreteľom na činnosť tvorivých dielní.

Počas voľného času sme vo vstupnej hale vystavili výrobky, ktoré za výdatnej, odbornej pomoci dobrovoľníčok, zhotovujú mamičky v núdzi. V priebehu roku sme na dielňach rozširovali sortiment výrobkov  a tak sme mohli ponúknuť: bavlnené tašky, darčekové mydlá, náramky, obliečky na vankúše, obrusy, ktoré sme ponúkali už s tradičnými levanduľovými srdiečkami, ružencami. Súčasťou ponuky bola i novéna k sv. Alžbete za ľudí v kríze.

Záujem o našu činnosť a vystavené výrobky bol doslova ohurujúci. Môžeme povedať, že s takou podporou sme sa ešte doteraz nestretli. Pri stoloch, kde sme mali rozložené práce, sa pristavovalo veľmi veľa účastníkov manželských stretnutí. Živo sa zaujímali o konkrétne formy práce v našom OZ, boli nám ponúknuté rôzne druhy kooperácie. Potešili nás aj rôzne formy podpory a povzbudenia od týchto ľudí.

Je pre nás veľmi veľkým povzbudením a potešením každá prejavená priazeň. Domov sme sa vrátili neskoro večer, s pocitom, že empatia v sociálnej oblasti je stále živá, ba čo viac, rozrastajúca sa po všetkých kútoch Slovenska.

Chceme sa srdečne poďakovať všetkým darcom a popriať im, aby účasť na manželských stretnutiach priniesla bohaté ovocie pre ich rodiny, aj pre celé farnosti.          

 

  • 01
  • 02
  • 03