Číslo účtu:

2769833457/0200
IBAN:
SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.

Za všetkých dobrodincov Majáku je slúžená  sv. omša každý prvy štvrtok v mesiaci.


„Svoj majetok používaj na skutky milosrdenstva.“
Tob 4,7


Naše rodiny

Naším cieľom je pomáhať rodinám, ktoré sa ocitli v sociálnej núdzi nie vlastnou vinou. Chceme určitý čas sprevádzať tieto rodiny – nielen finančnou pomocou, ale aj hľadaním riešení a ponukou vzdelávacích programov, formáciou detí...Snažíme sa pomôcť týmto rodinám postaviť sa na vlastné nohy. Niektoré rodiny nám píšu svoje príbehy – možno práve oni vám pomôžu vidieť reálnejšie tých, ktorí sú v núdzi.


Som starobná dôchodkyňa a žijem spolu s mojim synom, ktorý je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím (následok dopravnej nehody z minulosti). Od roku 1983 som rozvedená a sama sa každodenne starám o syna, napriek tomu, že aj môj zdravotný stav je zlý a zo dňa na deň sa zhoršuje. Veľmi sa obávam budúcnosti a hlavne o syna.

                Približne v roku 2013 som sa nechala oklamať jednou známou a v dobrej viere som jej pomohla a zobrala som na moje meno pôžičku vo výške 2000 eur, ktorú som jej odovzdala. Dotyčná, ale nechcela uhrádzať mesačné splátky, vyhýbala sa mi. Ja som bola nútená postupne uhrádzať jednotlivé splátky. Takto som sa dostala do veľmi zlej finančnej situácie, ktorá bola neúnosná pre mňa a môjho chorého syna. Nevedela som už uhrádzať výdavky spojené s chodom domácnosti a ani nijaké ďalšie nevyhnutné mesačné platby. Prišla som tak v roku 2017 o byt. Od januára 2018 som aj so synom v jednoizbovom mestskom nájomnom sociálnom byte. Ja sama mám vážne zdravotné problémy, denne užívam 11 liekov (na tlak, srdce, cievy, antidepresíva, na odvodnenie a iné).

                Domácnosť máme zariadenú veľmi skromne. Veľmi by som Vás chcela poprosiť, keby ste mi vedeli pomôcť pri kúpe plynového sporáka, pretože momentálne (jar, leto, jeseň), kedy nevykurujeme byt pieckou, ktorú máme, neviem variť, nemám na čom a ako pripravovať stravu.

                Bytový dom, v ktorom bývame, nie je centrálne napojený na plyn, preto by sme veľmi potrebovali sporák na plynovú bombu.


Žijem sama so synom v sociálnom byte. Môj druh je momentálne vo výkone trestu. Syn nepracuje, má psychické problémy, v minulosti bol liečený na psychiatrii. Je pre neho ťažko sa zamestnať, nakoľko ho zamestnávatelia ani nechcú zamestnať. Ja som doteraz pracovala na aktivačných prácach. Lenže ani to nám zďaleka nevystačilo na mesačné prežitie. To, čo dostávam od sociálky, niekedy nevystačí ani na lieky, ktoré potrebujem brať, keďže som prekonala infarkt pred 4 rokmi. Dúfam, že mi pomôžete v týchto ťažkostiach.


Som vdova a žijem v rodinnom dome s mojimi deťmi, syn má 17 rokov a dcéra 22 rokov. Syn navštevuje strednú školu a dcéra je momentálne nezamestnaná. Čiže celá domácnosť, mesačné výdavky sú na mne. Ja poberám vdovské a syn sirotské, dcéra nič, lebo je so mnou posudzovaná do 25 rokov.
Rada by som chodila do Majáku nádeje, potrebovala by som pomoc s nájdením práce a pre syna výlety.


Spolu s manželom máme troch synov. Najstarší syn študuje 4. ročník na Vysokej škole Technickej univerzite v Košiciach. Stredný syn skončil SOU Košice – Šaca a najmladší syn nastupuje na vysokú školu – Technickú univerzitu v Košiciach. Obaja s manželom poberáme hmotnú núdzu a rodinné prídavky. Sme dlhodobo nezamestnaní a dávky si odrábame na aktivačných prácach. Bývame v bytovej jednotke. Financie, ktoré dostávame nevystačujú na pokrytie nákladov spojených so štúdiom našich synov.  Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o finančnú pomoc, aby synovia mohli doštudovať a nájsť si primerané zamestnanie.


Som matka 6 detí. Žijeme v krízovom centre druhý rok. S prvým mužom neudržiavam kontakt. S otcom dvoch najmladších detí sa stretávam zriedkavo a občas mi prispieva minimálnou sumou. Najstaršia dcéra chodí na konzervatórium, kde je to finančne náročné. Pri najmladšom synovi prebieha súdne konanie o zapretie otcovstva. Navyše je často chorý, má viacero diagnóz.Bývam v podnájme sama s mojím synom a s mojou sestrou, ktorá je ZŤP s diagnózou DMO a o ktorú sa starám 24 hodín, musím ju prebaľovať , umývať aj kŕmiť. Je zbavená svojprávnosti a ja som jej opatrovník na právne úkony.

Môj syn je celoročný alergik, astmatik a má problémy aj so srdcom, chodí aj na ortopédiu a očné. Ja mám epilepsiu, na ktoré beriem lieky, za ktoré doplácam.

Podnájom platím aj s elektrinou a vodou 310 eur. No prišiel mi nedoplatok 61 eur, tak mi navýšilo na 370 eur, preto vás chcem požiadať o pomoc.


Môj príbeh bude písaný od momentu, keď som prestala chodiť do Majáku nádeje. V roku 2015 som sa spoznala s mojím bývalým priateľom. Po krátkom čase som s ním otehotnela. On sa tešil, chodil so mnou na poradne a pod. No keď sa narodil syn, okamžite sa zmenil. Pritom od pôrodu až doteraz mi prispieva na výživné, ale stalo sa, že aj pár mesiacov som nedostala výživné, alebo nie celú čiastku.

Ja a moje deti máme atopický ekzém, histaminovú intoleranciu, šelest. Starší syn chodí do škôlky, ale má naplánované operácie mandlí a krčnej chrbtice.

Deti majú naordinovaných veľa liekov, napr. Daosin 60 ks stojí 46 eur a na alergie. Za nájom platím 97,90 eur. A splácam aj svoje dlhy podľa rozpočtu. Výživné mám akurát na lieky, plienky a ošatenie.

Poberám rodičovský príspevok, rodinné prídavky a už skoro 2 mesiace robím cez internet ankety – cena podľa ankety.


Pochádzam z úplnej rodiny. Mám 5 bratov a 2 sestry, všetci už majú vlastné rodiny a žijú v spoločnej komunite. S rodičmi sa nekontaktujem, lebo neprijali môjho manžela. S manželom som sa spoznala ešte počas manželovho štúdia. Po ukončení sme sa rozhodli pre spoločné bývanie u jeho rodičov. Otec veľa pil a začal nás psychicky týrať, tak sme sa rozhodli pre iné bývanie. Narodili sa nám dve dcéry. Pre nedostatok pracovných príležitosti a finančných prostriedkov sme sa rozhodli aj so švagrinou odísť žiť a pracovať do Anglicka (2011). Švagriná nám vzala všetky finančné prostriedky, ktoré manžel zarobil a ušla aj s peniazmi. Po roku pobytu v zahraničí sme sa vrátili na Slovensko. Pre nedostatok pracovných príležitosti musel manžel vycestovať do Čiech, kde už aj pracoval jeho brat. Ja som ostala bývať u rodičov. Po mesiaci pobytu sa manžel vrátil, kvôli úrazu.

V roku 2014 sme sa zosobášili bez príbuzných, iba za prítomnosti svedkov. Nakoľko sme už boli bez finančných prostriedkov, museli sme požiadať o pomoc charitu, ktorá nám od novembra 2014 poskytla ubytovanie v krízovom centre, kde aj doteraz bývam s deťmi.

V januári tohto roku nás manžel opustil, nakoľko nezvládol našu životnú situáciu. Zo zamestnania ho prepustili a rodičovský príspevok nepostačoval ani na základne výdaje. Tvrdil, že na súd podal žiadosť o rozvod a býva v útulku v Košiciach. Deti pravidelne navštevuje, ale finančne mi neprispieva.Spolu s priateľom máme 3 deti – 2 chlapcov a 1 dievča. Chlapci chodia na základnú školu. Učia sa na 1,2, sú veľmi šikovní. Bývali sme v 3-izbovom byte v podnájme. Majiteľ bytu sa rozhodol na rýchlo predať byt, a tak sme museli vysťahovať. Hľadali sme byt, ale skončili sme neúspešne. Dali sme zálohu a oklamali nás. V tej chvíli sme nemali iné východisko, len ísť do krízového centra.
Priateľova mamka predminulý rok zomrela na rakovinu a otca nemá. Moji rodičia mi pomôcť nechceli, lebo nemáme spolu dobré vzťahy. Takže sme inú možnosť nemali. Veľmi ťažko si tu zvykáme, nie sme naučení tak žiť. Chlapcov nosíme do školy, čiže potrebujeme viac aj na cestovné. Malú dcéru mám dosť často chorú. Nestíhame všetko platiť – obedy, lieky, cestovné, nájom a ešte vyžiť.

Priateľ je momentálne nezamestnaný, keďže sme riešili bývanie a nemali kde zložiť hlavu s deťmi. Prišlo to veľmi rýchlo. Ocitli sme sa vo veľmi zlej situácií. Niekedy je to tak, že nezostane ani deťom na desiatu do školy. Ale robíme všetko pre to, aby sme sa postavili na nohy a žili normálny život.Som sama s dvoma maloletými deťmi a žijeme v sociálnom byte. Touto formou vás žiadam o pomoc, nakoľko som o vás počula, že ste veľmi dobrá organizácia. Ešte som nikdy neoslovila takéto organizácie, nakoľko som nepotrebovala pomoc.

Mám dosť ťažké hlavne finančne to zvládnuť, nakoľko mám nízky mesačný príjem, aj keď som zamestnaná ako upratovačka na 2 hodiny denne, kde zarobím 50 € a zo sociálky mám len 130 €, teda spolu mesačne 180 eur. Niekedy mi nevychádza ani na nájomné.

Hľadaj