Keďže „nielen z chleba žije človek“, tak aj nám v Majáku nádeje záleží aj na osobnostnej formácii rodín v núdzi. Rodinám chceme pomáhať nielen materiálne, ale aj duševne.
Na základe iniciatívy našej novej dobrovoľníčky Jarky – doktorandky psychológie z Prešovskej univerzity, pripravili sme pre mamky sériu psychologických workshopov, kde v skupinkách každý mesiac budú interaktívne prechádzať témy ako sebapoznanie, komunikácia, životné ciele či nácvik pracovného pohovoru.
Prvé stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok 10.5. poobede v Centre OZ Maják nádeje. Témou bola komunikácia.
Jarka priblížila charakteristiky zdravej komunikácie, typy správania sa k druhému človeku, aj komunikáciu a asertivitu. Mamky mali možnosť si aj odskúšať dávanie a prijímanie komplimentov. V závere si spravili aj test asertivity.


V sobotu 28. apríla 2108 dopoludnia, navštívila naše priestory Majáku nádeje vzácna návšteva. Boli v nej prítomní zástupcovia mesta Cascia (Taliansko), ktorí sú prítomní v Košiciach na základe pozvania rehole Augustiniánov. Delegáciu tvorili významné osobnosti, medzi ktorých patril Dott. Mario De Carolis – Primátor mesta Cascia, Excelencia Renato Boccardo – Arcibiskup diecézy, Páter Bernardino Pinciaroli – Rektor baziliky sv. Rity, ktorých sprevádzala početná skupina ďalších pútnikov z Cascie.
V sobotu 28.4 sme za horúceho slnečného počasia opäť zavítali do Šace. Cieľom bola jazda na koníkoch a poníkovi. Prišlo nás naozaj veľa - všetci sme si chceli oddýchnuť, nadýchať čerstvého vzduchu, potešiť sa vzájomnej prítomnosti a prítomnosti nádherných zvierat. Pôda bola tento krát suchá, šlo sa ľahko a príjemne...na lúke už decká chodili na striedačku na koníkoch, veľmi sa tešili každej jazde. Slniečko krásne hrialo, až príliš...na konci sme všetci boli poriadne vyhriati, aj koníky zo slnka vyčerpané, hladné a hlavne smädné. Výlet dopadol na jednotku s hviezdičkou:), už teraz sa tešíme na najbližší výlet do Šace.
V sobotu 21.4 sme sa za nádherného slnečného počasia stretli s rodinami Majáku na Kalvárii.
V čase pôstu na Teologickej fakulte v Košiciach prebiehala výnimočná „akcia“. Maják nádeje ponúkol kňazom z fakulty možnosť, ako môžu účinne pomôcť konkrétnym chudobným rodinám. Spôsob pomoci bol jednoduchý a nenáročný na čas, aj na realizáciu dobrého skutku – stačilo prispieť stravným lístkom, alebo finančným darom v cene stravného lístku (ak ho niektorí nemajú) do pripravenej krabičky na dekanáte fakulty. Cieľom bolo pomôcť chudobným v čase pôstu, ale aj pretavenie slov kňazov – ktoré počúvame v rámci homílii – do praxe. Pretože veriaci dajú viac na skutky, ktoré vidia, ako na slová, ktoré len počujú.